Koktajl ze skrzypu dla zdrowia i urody

koktajl ze skrzypu

Skrzyp polny (Equisetum arvense) od zawsze kojarzył mi się z miniaturowymi jodełkami, które można było znaleźć głównie na polach. Skrzypy lubią także wszelakie skarpy i nasypy. W zależności od miejsca w jakim on rośnie, zawiera różne proporcje składników o działaniu leczniczym. Najlepszy skrzyp występuje na gliniastych glebach.koktajl ze skrzypu polnego

Skrzyp polny był bardzo cenioną rośliną w medycynie ludowej, przede wszystkim dzięki właściwościom hamującym krwawienie i skutecznemu działaniu w ciężkich schorzeniach nerek i pęcherza moczowego, występowaniu piasku i kamieni. Pomaga również przy bólach skurczowych mięśni, swędzących wysypkach skórnych, ropnym zapaleniu łożyska paznokcia, otwartych ranach stóp, próchnicy kości. Skrzyp może być również polecany do płukania przy zapaleniu migdałków,  zapaleniu błony śluzowej ust, próchnicy zębów, krwawieniu dziąseł, zapaleniu dziąseł, polipach podniebienia i gardła.

Koktajl ze skrzypu, którego przepis za chwilę poznasz, można wykonać z użyciem świeżego skrzypu jak i suszonego. Codzienne picie koktajlu, bardzo dobrze wpłynie na włosy, skórę i paznokcie. Ponadto, skrzyp w takiej postaci wzmocni układ moczowy i wspomoże walkę z piaskiem lub kamieniami w nerkach.

Składniki na koktajl ze skrzypu:

  • 4-6 gałązek świeżego lub łyżka suszonego skrzypu
  • 1 gruszka
  • 1 banan
  • 1 plasterek cytryny
  • kilka liści mięty
  • miód lub syrop z mniszka lekarskiego
  • 250ml wody

Sposób przygotowania z użyciem świeżego skrzypu:

Twardą łodygę świeżego skrzypu oddzielić od miękkich części. Gruszkę z pestkami i obranego banana pokroić w kostkę, cytrynę obrać ze skórki. Owoce, miękkie części skrzypu, miętę i wodę zmiksować blenderem do uzyskania jednolitej masy. Wedle uznania dodać miód pszczeli lub syrop z mniszka w wersji dla wegan. Ozdobić ulubionymi owocami.

Sposób przygotowania z użyciem suszonego skrzypu:

Suszony skrzyp zaparzyć w 250ml wody. Gruszkę z pestkami i obranego banana pokroić w kostkę, cytrynę obrać ze skórki. Owoce, miętę i wystudzony napar ze skrzypu w całości zmiksować blenderem do uzyskania jednolitej masy. Wedle uznania dodać miód pszczeli lub syrop z mniszka w wersji dla wegan. Ozdobić ulubionymi owocami.

Jeżeli podobają Ci się treści jakie przygotowujemy zachęcamy do polubienia nas na Facebooku i śledzenia naszego bloga.

EkoCymonki

Podziel się swoją opinią w komentarzu poniżej.


3 Replies to “Koktajl ze skrzypu dla zdrowia i urody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *